Najnowsza edycja miejskiego kalendarza trafi do mieszkańców

W tym roku przypominamy Kamienną Górę widzianą oczami naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Wtedy miasto było przede wszystkim dużym ośrodkiem przemysłu tekstylnego i maszynowego, dlatego znajdziemy w nim sporo zdjęć pracowników dawnej „Dofamy” i „Lnu”.

Dużo radości sprawiły nam wiadomości od obecnych lub dawnych mieszkańcy Kamiennej Góry, który odnaleźli się na archiwalnych zdjęciach.

W tej sprawie napisała do nas m.in. pani Ewa, która rozpoznała się na zdjęciu okładkowym.

– Miałam wtedy 25 lat i pracowałam na przędzalni. Rozwoziłam przędzę dla tkaczek. Jak widać na zdjęciu, byłam bardzo szczupła i wszystkie tkaczki podziwiały mnie, że mam tyle siły, by wozić na wózku ciężkie cewki z przędzą. Każda z nich ważyła po 17 kilogramów. Byłam odpowiedzialna za to, żeby żadnej tkaczce nie zabrakło przędzy przy krośnie – napisała pani Ewa.

Ponieważ nie mieszka już w Kamiennej Górze, prześlemy jej egzemplarz kalendarza pocztą.

Jeśli rozpoznajecie się wśród postaci ze zdjęć, napiszcie do nas. Wam też przekażemy kalendarz. Tu pełna wersja TUTAJ.

Jeśli nie ma Was na tych fotografiach, wklejcie w komentarzach pod postem na naszym profilu FB archiwalne lub współczesne zdjęcie wykonane w Kamiennej Górze.

W celu odbioru kalendarza prosimy o kontakt z wydziałem promocji i polityki społecznej UM pod numerem tel. 75 64 55 153 lub 127, 126. Uwaga liczba kalendarzy jest ograniczona, więc nie zwlekajcie.